A Honismereti Szövetség szeretettel hív Minden Kedves Érdeklődőt Gyimesi Patakország című online konferenciájára.
Részletek
A Szegedi Tudományegyetem Bölcsészet- és Társadalomtudományi Kara Néprajzi és Kulturális Antropológiai Tanszéke és a Magyar Néprajzi Társaság (Anyagi Kultúra Szakosztálya) tisztelettel emlékezik Bellon Tiborra.
A budapesti Néprajzi Intézet hallgatói, doktoranduszai és oktatói összefogtak, hogy hétről-hétre megosszák a nagyvilággal, hogy milyen is a tanszék élete.
A megújult Néprajzi Múzeumban olyan új kiállításokkal várjuk a látogatókat, mint az egyedülálló gyermek- és ifjúsági kiállítás. A tárlat tartalmi alakításában nagy szerepet kapnak a leendő látogatók, akiknek a kiállítással kapcsolatos döntésekbe is jelentős befolyásuk lesz.
Megrendülve tudatjuk, hogy Prof. Dr. Juhász Antal néprajzkutató, nyugalmazott egyetemi tanár, az SZTE BTK Néprajzi és Kulturális Antropológiai Tanszékének volt oktatója és vezetője, a Móra Ferenc Múzeum egykori tudományos igazgatóhelyettese, 30 éven át munkatársa, 2020. december 9-én, életének 86. évében elhunyt.
Megjelent Csoma Zsigmond: Protestáns magyarok a Felső-Őrségben. (Társadalom- és életmód-történeti pillanatkép, 1919-1921) című munkája
Az ember élete körforgás, tulajdonképpen mindegy, hol kezdünk bele. A gyermek megszületik, felnő, felkészül az életre, párjára lel, gyermeke születik, aki felnő, felkészül az életre, párjára lel… és így tovább, körbe-körbe.
A Skanzen most készülő kiállításához gyűjtünk székelykapukhoz fűződő fotókat és személyes történeteket egy nagy, globális térképen való megjelenítéshez. A térkép az épülő új, Erdély épületegyüttes állandó kiállításának része lesz.
2020 Novemberében látott napvilágot Csiszár Attila néprajzkutató könyve. A kötet a Rábaköz parasztságának tárgyi világát, annak változásait a 18–19. századi írott források végrendeletek, hagyatéki leltárak, kárvallási jegyzőkönyvek – segítségével mutatja be.